Nejhorší věty, které se říkají při propouštění
Díky novému typu koronaviru se rázem zastavila česká i zahraniční ekonomika. To se však dalo očekávat. Nic netrvá věčně, a i po dlouho prospívající ekonomice musí přijít pád v podobě recese. Se zpomalením či zastavením ekonomiky došlo rázem k problémům v mnoha firmách, což je ostatně následek i uzavření obchodů v době nouzového stavu. V mnoha firmách se rázem muselo začít propouštět, a to mnozí zaměstnanci samozřejmě nenesli dobře. Hlavně se to neneslo dobře v případě, že byly zmíněny hrozné věty, které z propouštění udělají ještě horší chvilku.
Je jedna věc být stručný při vyhazovu a druhá věc je říct pár vět, které vyhazovu ještě nasadí korunu. Pojďme si říct nejhorší věty, které se bohužel velice často při propouštění říkají, ale raději by si je zaměstnavatelé mohli odpustit.
Je čas na změnu
Není nic horšího, než když šéf odůvodní vyhazov tím, že je zkrátka “čas na změnu”. Není to zrovna posilující nebo povzbuzující, naopak je to spíše věta, která člověka zkrátka strhne dolů ještě víc. Raději je dobré říct důvod vyhazovu otevřeně, než tímto způsobem chodit kolem horké kaše a nechávat člověka v domněnkách, kde se asi stala chyba nebo kde člověk chybu udělal.
I pro mě je to velice těžké
Zaměstnavatelé mají tendenci často zaměstnance uchlácholit nebo je zkrátka uklidnit, proto říkají jednu větu, a sice “I pro mě je to velice těžké”. Zaměstnavatelé si však neuvědomují, že pro ně to není tak těžké jako pro samotné zaměstnance, kteří si rázem musí hledat novou práci, kteří musí vymyslet, co budou dělat dál či podobně.
Vím, že tu nejsi šťastný, tak ti umožňuji najít si lepší cestu
To bývá také velice častá věta, která bývá řečena zaměstnanci, který má odejít. Jenže opět se jedná o větu, kterou by neměl zaměstnavatel vyslovit. Zaměstnavatel touto větou propuštěného zaměstnance jenom rozčílí a zaseje se semínko obrovské hádky.