Na čem Češi šetří a u čeho si naopak připlatí?

Nejen v krizi jsou Češi známí svou schopností šetřit a hospodařit s financemi. V průměru si každý druhý Čech ukládá peníze na účet a více než polovina lidí si dává pozor na to, kolik utrácí. Ale na čem Češi nejvíce šetří a za co naopak utrácí?

Na bydlení a energiích příliš člověk neušetří

Jedním z největších výdajů pro Čechy jsou bydlení a energie. Proto se mnoho lidí snaží šetřit na nájmu nebo hypotéce a hledají levnější zdroje energie. Na energiích se snažili letos v zimě ušetřit především tím, že doma méně topili, nesvítili a celkově se výhýbali zbytečnému plýtvání. Mnoho lidí také šetří na jídle a nápojích, a to buď tím, že vaří doma, nebo tím, že nakupují výrobky v akci.

MHD je stále oblíbenější

Další oblastí, na které Češi šetří, jsou dopravní náklady. Mnoho lidí se snaží jezdit méně autem a více pěšky, na kole nebo hromadnou dopravou. Někteří lidé také šetří na oblečení a módních doplňcích, a to tím, že nakupují v second-handech nebo výprodejích.

Aby zbylo na koncerty a další akce…

Na druhé straně jsou však oblasti, na které Češi utrácejí více peněz. Jednou z nich je zábava a volný čas. Mnoho lidí si rádo užívá kvalitní zábavu, jako jsou koncerty, festivaly nebo sportovní akce. Další oblastí jsou technologie a elektronika. Mnoho lidí si rádo kupuje nové mobilní telefony, tablety nebo počítače.

V neposlední řadě jsou tu také výdaje na cestování a dovolenou. Mnoho lidí si rádo dopřává kvalitní dovolenou v zahraničí, a to i za cenu vyšších nákladů.

Celkově lze říci, že Češi jsou schopni šetřit na mnoha oblastech, ale zároveň si rádi dopřávají kvalitní zábavu, technologie a cestování. Je důležité najít rovnováhu mezi šetřením a užíváním si života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *