Chyby, jakých se dopouštíme při kašli
Kašel je běžné nachlazení, které bohužel sužuje nejednoho z nás. Jen málokdo má imunitní systém tak silný, že by se snadno vyhýbal tomuto nepříjemnému nachlazení. Někteří lidé dokonce sužuje kašel takřka neustále, a tak musí pravidelně chodit k lékaři. Ve většině případů však pomůže pouhý sirup na kašel, který s kašlem zatočí, aniž bychom stihli mrknout okem. Při kašli se však dopouštíme několika chyb, které nám brání v rychlém uzdravení. Dopouštíte se těchto chyb také?
Nevíme, jestli máme vlhký nebo suchý kašel
Když nás začne sužovat kašel, jdeme automaticky do lékárný pro sirup na kašel. Jenže u přepážky se nás lékárnice zeptá, jestli máme zájem o sirup na kašel vlhký nebo o sirup na kašel suchý. Jenže my najednou nevíme, o jaký kašel se jedná, a tak bereme to, co je nám doporučeno.
Jenže to je největší chyba, které se můžeme dopustit. Často totiž kývneme na koupi sirupu, který na náš kašel není, a tak po několika dnech užívání hořce litujeme koupě něčeho, co nám vlastně nepomáhá. Je proto velmi důležité vědět, jestli máme vlhký nebo suchý kašel, bez toho se nehneme z místa.
Suchý kašel je dráždivý, většinou vyvolává záchvaty, které člověku nedají v noci spát. Na tento typ kašle se podávají takzvaná antitusika, která tlumí kašlavý reflex. Vlhký kašel je doprovázen rýmou a nutí nás vykašlávat hleny či kašleme proto, že potřebujeme něco vykašlat.
Pokud vás přes den sužuje spíše vlhký a v noci suchý kašel, doporučujeme užívat homeopatické sirupy na kašel, které efektivně působí na oba typy kašle.
Pijeme mléko
Během kašle bychom rozhodně neměli pít mléko, které zahleňuje. I když lékaři doporučují hlavně hodně pít, neznamená to, že bychom měli hodně pít mléko. Stejně tak zapomeňte na tekutiny, které odvádí vodu z těla, tudíž vysušují sliznici. Těmito nápoji jsou například káva nebo oblíbený černý čaj.