Ani dovolené nezapomínejte na správné vybavení lékárničky!
Chystáte se na dovolenou na svou vlastní pěst a za pomocí auta? Ani dovolené nezapomínejte na adekvátní vybavení lékárničky. Ušetří vám to mnoho případných komplikací. Poradíme vám dnes, jak přizpůsobit lékárničku tomu, kam na výlet míříte.
Lékárničky jsou opomíjenou věcí a velké množství lidí se smíří pouze ze základní výbavou hozenou do auta jen pro formu. Lékárnička je tu ale přece především pro vás a její obsah by měl tedy odpovídat tomu, co budete případně v dané destinaci potřebovat. Běžná výbava vám ale přece nestačí všude. Před tím, než někam v autě na dovolenou vyrazíte, se zamyslete nad tím, jaká specifika vás čekají.
Podle čeho lékárničku sestavíme?
Existuje samozřejmě mnoho bodů, podle kterých se v sestavení obsahu můžeme řídit. Prvním z nich je právě plánovaná destinace, je totiž rozdíl v tom, co se vám může stát například u moře či na horách. Dalším kritériem jsou členové, kteří na výlet jedou. Lékárničky se totiž liší u seniorů, dětí i dospělých, ale i u lidí, kteří jsou zcela zdraví nebo naopak trpí jakousi chorobou.
Přečtěte si také: Pravidla pro zaměstnávání brigádníků
Léky
Kromě základních věcí, které najdete v každé lékárničce, jako jsou obvazy, dezinfekce, nůžky, náplasti a další, tvoří výbavu také volné dostupné léky. V žádné krabičce první záchrany by neměly chybět léky proti bolesti a horečce. U cestování do tropických krajin se zaměřte také na léky proti střevním problémům, ideální je například černé uhlí. Hodit se vám budou také léky na alergii či kapky do očí. V letních měsících je důležitou součástí také zklidňující gel či krém, který použijete v případě popálení nebo bodnutí některým hmyzem.
Pokud plánujete dovolenou na horách, i tady dbejte na její specifika. Do lékárničky zařaďte tejpovací pásky, ale i doplňky stravy, které vám u turistických výšlapů pomohou se správnou hladinou všech důležitých prvků v těle. Rozhodně nezapomeňte na hořčík, který působí proti křečím, a hroznový cukr, který vám rychle dodá energii.